Podle čeho vybrat velikost mobilního domu?

Podle čeho vybrat velikost mobilního domu?

Jaká je ideální velikost mobilního domu? To je otázka, kterou si možná v duchu položíte i vy, až se budete rozhodovat, jaký mobilheim si pořídit a jaká velikost pro vás bude ta pravá. Prodávají se ve vícero variantách a vám nemusí být hned jasné, který rozměr vám bude stačit.

Velikost mobilního domu je klíčová

Při výběru je velikost mobilního domu určitě jedním z rozhodujících faktorů. Doporučuje se volit vždy tu větší variantu, kterou si můžete dovolit. Ono se to možná na první pohled nezdá a vám může připadat rozdíl třeba padesáti centimetrů zanedbatelný, ale věřte, že ve stísněném prostoru je 50 cm opravdu znát.

MobilnÍ domy

Kupujete mobilní dům pro celoroční bydlení?

Pokud uvažujete o pořízení mobilního domu pro celoroční bydlení, pak je lepší vybrat si model, který vám dokáže nabídnout dostatek prostoru. Vždy volte ten, který je širší.

Kdo má naopak zájem o mobilní dům, který mu nahradí chatu pro příležitostnou dovolenou, vystačí si s užším modelem.

Ohlížejte se i na počet lidí

Velikost mobilního domu je důležitá také z hlediska počtu lidí, kteří budou daný mobilheim obývat. I zde jsou samozřejmě rozdíly v tom, jestli hledáte mobilní dům jen pro rekreaci nebo k trvalému bydlení, vždy je ale dobré brát v potaz, kolik vás na tom stísněném prostoru vlastně bude.

Od počtu osob se odvíjí nejen velikost obytné plochy, ale i vnitřní uspořádání, celková dispozice domu, počet pokojů nebo velikost plochy hlavního pokoje a podobně. Je rozdíl, pokud budete v mobilním domě jen dva nebo zde bude žít čtyřčlenná rodina.

A co místo, kam dům umístíte?

V neposlední řadě můžete při rozhodování, jak velký mobilní dům zvolit, řešit i místo, kam jej umístíte. Většina lidí nejdříve pořídí dům a teprve poté řeší parcelu, lepší je mít přehled o velikosti parcely a od toho vybírat velikost mobilheimu.